Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli to nie tylko uliczne jasełka, które odbywają się w wielu miastach 6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego. Hasło Orszaku Trzech Króli 2024 brzmi:
“W Jasełkach leży!” i nawiązuje do tekstu tradycyjnej Polskiej Kolędy, ale jest ono związane również z jubileuszem 800-lecia powstania pierwszej bożonarodzeniowej szopki, którą  24 grudnia 1223 roku zorganizował w Greccio św. Franciszek z Asyżu.

Wspólne Świętowanie II edycji Orszaku Trzech Króli w Tykocinie rozpocznie Msza Święta sprawowana o godz. 12.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Tuż po niej wyruszy Orszak wokół Pl. Czarnieckiego. Najważniejszym momentem będzie pokłon Trzech Króli – na placu, gdzie zostanie ustawiona symboliczna stajenka, w której czekać będzie Święta Rodzina. Do włączenia się w organizację Orszaku Trzech Króli w Tykocinie zaprosiliśmy Zespół Szkolno-Przedszkolny, grupy wokalne działające na terenie naszej gminy, Komputową Chorągiew Stefana Czarnieckiego oraz wielu ludzi „dobrej woli”.

Wierzymy, że wspólne kolędowanie na ulicach naszego miasta ukarze jak rodziny mogą ubogacać najbliższe otoczenie.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status